Kniha návštev

Z vďaky Tebe, Pane

Dátum: 22.06.2014 | Vložil: frančeska


CHLEBOM ŤA PANE NAZVALI...aby ti k chvále spievali,
anjelské zbory v zástupoch a spoločenstvá žalmistov..

Ruky si k nebu vystieram,ľúbezné tony počúvam..
Sýtiš mi srdce radosťou ,vznešenou vzácnou milosťou.


Chlebom ma živíš každý deň,na samu lásku premieňaš..
Úbohý som a nehodný,no ty ma vrúcne objímaš..

Za pokrm seba dal si nám,oslávený buď v radosti..
Aleluja Ti z lásky zaspievam..ved zbavuješ ma ťažkostí...


Môžeš ma viacej milovať,keď chceš sa mi v chlebe darovať? Aké sú prázdne všetky dni, bez Teba, Pane ukrytý ..v Hostii svätej predrahej.

Pozvanie k stolu odkladám..prázdny som,ved sám zostávam.. Oslabený a bez lásky, márnostiam svetským podlieham..


Svetlom si mojím v každej tme, útechou ,ktorá dvíha ma..Dlane sa spoja v modlitbe, z vďaky,že zlé je ukryté..


Chrániš ma láskou nesmiernou ,do srdca vlievaš nádej mi..
Prinášam tvoj chlieb núdznemu,tam kde som tebou vyslaný..s. Frančeska OFS

Kto je verný v najmenšom, je verný aj vo veľkom (Lk16,10)

Dátum: 22.11.2013 | Vložil: frančeska


Nedávno som si prečítala, že nemáme premeškať chvíľu, aby sme iným zasvietili sprostredkovanou Božou láskou..
Po plánovanej kontrole na onkologii som sa včera ponáhľala za svojou priateľkou rehoľnou sestričkou.Veľmi som sa tešila , že si môžem oddýchnuť v ich rehoľnom dome,pozdielať sa a otvoriť svoje srdce v kaplnke Pánovi.Privítala ma tichá a pokorná láska,odetá v skromnom habite s radostným úsmevom a žiariacim pohľadom.Dlhé objatie vyjadrilo všetku vďačnosť sužovaného a trpiaceho srdca..V tej chvíli mnou prenikol vodopád lásky, ktorá nepotrebuje slová..radosť Božích detí zo stretnutia je neopísateľná..veď nás delil od seba viac ako rok bolestnej skúšky..na konci ktorej je svetlo nádeje..lebo Boh nikdy nie je ďaleko a vždy je pripravený nás objať cez našich blížnych. Ďakujem drahá Hyacinta ..

Byť prežiarrený svetlom a láskou

Dátum: 02.12.2011 | Vložil: franciska

Po dlhšom čase som prijala pozvanie do nášho klubíku a som veľmi vďačná za vzácne chvíle, rozhovory i úprimné zdielanie jednotlivých bratov a sestier.Môjho srdca sa veľmi dotkli slová brata Pavla o Božom svetle v nás.Všade tam,kde pôsobím môžem vyžarovať Jeho lásku..áno moji milí,takýto veľký dar sme dostali..môžeme svietiť,každý v tej službe,do ktorej je povolaný..byť pre iného svetlom,hlavne počas adventu pre mňa znamená viac milovať,pomáhať,slúžiť a obdarovávať..krásne posolstvo lásky zachytáva modlitba A.de Saint Exuperyho ...Vieš,Pane ako veľmi potrebujem lásku. Daj, aby som k tejto najkrajnejšej, najťažšej, najriskantnejšej a najjemnejšej veci života dorástol. Prepožičaj mi nutné vnuknutie, aby som v správnom okamihu odovzdal balíček dobra, so slovami alebo bez nich, na správnom mieste.

Ochraňuj ma pred strachom, že by som mohol zmeškať život. Nedávaj mi čo si prajem, ale čo potrebujem.

Nauč ma umeniu malých krokov.

Pozdrav

Dátum: 03.11.2010 | Vložil: Janko

Pozdravujem priatelov z klubu.
V Lubline je situacia podobna ako v Bratislave. 200 m od klastora mame vyvarovnu pre bezdomovcov sv. br Alberta Chmielovskeho , na fungovanie ktorej prispievaju cirkevne organizacie, aj nas klastor. Mesto trochu mensie ako Bratislava, chudobne, provincne na vychode Polska, zije hlavne z univerzit - 100 000 studentov. Modlime sa za zosnulych, u sv. Alzbety v Bratislave za bratislavskych bezdomovcov,4.11. odkryvame pamatnu tabulu - 400 rokov povstania 1. klastoru bosych karmelitanov v Lubline.
Zostavam v modlitbach br. Jan od Jezisa Hostii OCD

Re:Pozdrav

Dátum: 03.11.2010 | Vložil: Hyacinta

Vdaka, Janko, za tvoju stalu blizkost,napriek tomu, ze nas delia kilometre, ako aj za podelenie sa o kustik z tvojho terajsieho prostredia.... Vela na teba myslime, modlime sa a spominame... vsetci ta srdecne pozdravujeme...! Nech ti Pan nadalej zehna a vedie, ako aj tvoje spolocenstvo !

obdiv a úžas

Dátum: 09.07.2010 | Vložil: MArtina

.. Chcem vám všetkým, ktorí sa podieľate na tejto krásnej práci pre človeka poďakovať.. lebo svoj voľný čas, ktorý by ste mohli využiť na relax a oddych pre seba, svoju energiu, ktorú by ste vedeli použiť pre svoje zveľadenie, dávate a venujete im... „Nik nemá väčšiu lásku, ako ten, kto položí svoj život za svojich priateľov“ (Jn 15,13)Fyzický život nie je to najväčšie, čo máme. To najväčšie je život večný. A vy, sestričky a bračekovia, vy dávate ľuďom na okraji spoločnosti nádej a chuť žiť aj život pre večnosť..Dávate im priateľstvo, také cenné a dôležité v živote každého človeka! Ďakujem vám v mene všetkých nás, ktorí tak nekonáme z rôznych dôvodov..Nech Boh žehná vašu prácu i všetky vaše dni!

Re:obdiv a úžas

Dátum: 13.07.2010 | Vložil: Hyacinta

Vdaka, Martinka, za slova povzbudenia! Kazdy clovek potrebuje a dobre mu padne slovo, z ktoreho nacerpa kus dobra a radosti na ceste! Aj Tvoje snazenia nech Boh pozehnava!

daruj nám pane otvorenú náruč na prijatie a štedré dlane...

Dátum: 04.03.2010 | Vložil: franciska

https://www.youtube.com/watch?v=CP1fvjhOIe8&feature=related

Pridať nový príspevok